W której dzielnicy Krakowa warto kupić mieszkanie?

Jeżeli rozważasz zakup nieruchomości w Krakowie i nie wiesz na którą dzielnicę się zdecydować, ten artykuł jest dla ciebie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie miejsce do zamieszkania. Przedstawiamy również najatrakcyjniejsze pod względem mieszkaniowym dzielnice Krakowa.

Wybór odpowiedniego mieszkania w Krakowie

Podobnie jak we wszystkich większych miastach, tak i w Krakowie pewne dzielnice czy obszary postrzegane są jako mniej lub bardziej atrakcyjne. To z kolei przekłada się na wzrost lub spadek zainteresowania zakupem nieruchomości w danej lokalizacji. Działa tu również prosty mechanizm rynkowy – jeżeli mieszkań jest mniej niż osób gotowych je zakupić, cena rośnie.

Decydując się na zakup domu lub mieszkania w Krakowie, warto skupić się na konkretnych rejonach miasta i tam poszukać mieszkania. Jeśli dysponujesz umiarkowanym budżetem, dobrze jest rozejrzeć się za nieruchomością położoną w dzielnicy o większej podaży mieszkań. Oszczędzisz dzięki temu sporo czasu, unikając zbędnych wizyt w lokalach położonych w dzielnicach, w których ceny odbiegają od twoich oczekiwań. Analogicznie, większa ilość środków na koncie (lub możliwości kredytowych) pozwala skupić się na atrakcyjniejszych obszarach miasta, omijając tańsze, ale niezgodne z twoimi potrzebami lokale.

Które miejsca w Krakowie uznawane są za najatrakcyjniejsze?

Od lat największą popularnością cieszą się okolice Starego Miasta oraz Krowodrzej Górki. Są to prestiżowe obszary, w których górują apartamenty i mieszkania o wysokim standardzie. Równie popularne lokalizacje to Łobzów i Salwator, a także Olsza i Azory.

Nieco mniej korzystnie, choć wciąż wysoko plasują się Prądnik Biały i Czerwony, Grzegórzki i Stare Podgórze.

Rejony o najmniejszej popularności

 Niektóre rejony Krakowa uważane są na mało popularne. W tych obszarach ceny mieszkań są zdecydowanie niższe, choć nierzadko można tu znaleźć ofertę bardzo ciekawego lokalu o wysokim standardzie. Niestety, daleko od śródmieścia.

Najmniej popularnymi lokalizacjami Krakowa są okolice Nowej Huty, Kombinatu, Mogiły czy Ruszczy. Niewiele mieszkań, w skali całej aglomeracji, kupowanych jest również w Skotnikach, Kobierzynie czy Swoszowicach.

Oto mapa dzielnic Krakowa, dla lepszej orientacji opracowana przez Urząd Maista Krakowa.

Wyróżnione oferty

Przepraszamy, brak ofert do pokazania.